Važiavimas dviračiu pavasarį

 • Važiavimas dviračiu pavasarį

  Pavasaris jau čia pat. Kaip pasiruošti judėjimui mieste, kai už lango dar nėra šilta? 

  Kaip apsirengti?
  Dviratininkams – nesirenkite lyg būtų viduržiemis, ypač jei jums teks važiuoti daugiau nei 3 km, o jei dar maršrute yra įkalnių – kailinių tikrai neprireiks. Nepamirškite kad oras permainingas, todėl pasiimkite su savimi lietaus striukę ir kelnes bei nepamirškite antbačių. Atsiradus įvairių tipų apsiaustams, skirtiems dviratininkams, jie populiarėja, nes tai patogi apranga, kuri užima labai nedaug vietos ir ją labai paprasta apsirengti.
  Važiuojant nedideliais atstumais, kai lauke vėsu, geriau dėvėti uždaresnius šalmus bei akinius. Jei lauke dar ir sninga labai gelbsti slidininko akiniai ir slidininko šalmas. Pavasarį kiti transporto eismo dalyviai dar nėra įpratę prie dviratininkų todėl nepamirškite šviesų ir posūkių ant šalmo, aprangos ar dviračio.
  Nepamirškite ir šiltų pirštinių, pritaikytų dviratininkams. Labai pasiteisina kumštinės, kurios neleidžia jūsų pirštams greitai atvėsti. Taip pat yra universalios pirštinės, kurios yra pirštuotos bet turinčios kumštinių uždangalą tiek šilumai palaikyti, tiek ir apsaugoti nuo lietaus. Jei važinėjate dažniau – labai patogu naudoti vairo įmautes, kurios apsaugo rankas nuo lietaus, vėjo ir šalčio.
  Elektrinio dviračio savininkams galioja tas pats, tik aprangą pasirinkite šiltesnę, nes jums minant reikia įdėti kur kas mažiau pastangų.
  Paspirtukininkams pavasaris dar gana pavojingas metų laikas, nes slidesni keliai jiems labiau pavojingi nei dviratininkams. Todėl atkreipkite dėmesį į apledėjimą. Jei apledėjimo nėra, rekomendacijos tos pačios kaip ir dviratininkams.

  Gero sezono
  Saferide.lt